Iveta Vacenovská si zahraje Světový pohár

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská si poprvé v kariéře zahraje Světový pohár žen ve stolním tenisu. Vyvrcholení této významné mezinárodní soutěže, která letos probíhá v úplně novém hávu, se poprvé v historii uskuteční mimo asijský kontinent. Světový pohár žen bude od 17. do 19. října 2014 hostit rakouský Linec. Osmadvacetiletá česká reprezentační jednička si start mezi světovou elitou vybojovala sedmým místem na únorovém Evropském poháru v Lausanne.

V Linci se již konalo více významných světových akcí ve stolním tenisu. Po juniorském mistrovství světa v roce 2005 a Světovém poháru družstev mužů v roce 2009 je to již třetí velká mezinárodní událost, která se v tomto rakouském městě uskuteční. Radovat se z toho může také Iveta Vacenovská, která si tento významný turnaj zahraje v “domácí hale“ Sportpark Lissfeld, neboť již řadu let obléká dres špičkového rakouského klubu Linec AG Froschberg… “To je opravdu skvělá zpráva pro český stolní tenis a především další velký úspěch Ivety v její kariéře. Je určitě výhodné, že se turnaj hraje v Linci, kde působí a dobře zná prostředí zdejší haly,“ říká reprezentační trenér českých stolních tenistek Pavel Krpec.

Iveta Vacenovská je v současné době na čtrnáctidenním kempu v Číně, kde se připravuje na novou sezónu. Tu odstartuje výborně obsazený turnaj seriálu ITTF World – Tour Czech Open, který je v Olomouci na programu od 27. do 31. srpna.

Účastnice Světového poháru žen 2014 vzešly z jednotlivých kontinentálních „kvalifikací“. Z Evropského poháru v Lausanne si postup vybojovaly LI Jiao (Nizozemsko), LIU Jia (Rakousko), Viktoria PAVLOVIČOVÁ (Bělorusko), Petrissa SOLJAOVÁ (Německo), WU Jiaduo (Německo), Georgina PÓTAOVÁ (Maďarsko), Iveta VACENOVSKÁ (Česká republika) a Margaryta PESOCKÁ (Ukrajina) – všechny tyto hráčky se koncem srpna představí i na turnaji ITTF World Tour – Czech Open v Olomouci. Asii budou na Světovém poháru v Linci reprezentovat: DING Ning, LI Xiaoxia (obě Čína), YU Mengyu (Singapur), RI Myong Sun (Jižní Korea), LEE Ho Ching (Hongkong), FENG Tianwei (Singapus), SEOK Hajung (Jižní Korea), Oceánii: LAY Jianfang (Austrálie), Latinskou Ameriku: Caroline KUMAHAROVÁ (Brazílie), Afriku: Dina MESHREFOVÁ (Egypt), Severní Ameriku: Zhang Mo (Kanada). Divokou kartu pro start na Světovém poháru obdržela Elizabeta SAMARAOVÁ.

Tolik seznam účastnic Světového poháru v Linci, kde podle regulí Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) mohou jednu zemi reprezentovat pouze dvě hráčky.

Vacenovská gesto IMG_5626

TZ