Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého, aneb Chilližrout 2012

Historicky první ročník se konal v nadherném prostředí Brněnské přehrady za skvělého počasí a hojné učastí publika, které se skvěle bavilo.

K zorganizování soutěže v pojídání pálivých pokrmů nás „Chilližrouty“ a fanatické pěstitele, přiměl fakt, že se v České a Slovenské republice nekoná nic takového, co by mělo srovnatelnou úroveň s akcemi v zahraničí.

„Nejde ani tak o počet účastníků, mediální publicitu a další, ale hlavně o celkový koncept, pravidla a stupnici, kterou si závodníci projdou.“ Popsal soutěž jeden z organizátorů.

Na start se postavilo 37 soutěžících. Proč? Tím si nejsem doposud úplně jistý, ale každopádně Skok+ byl při tom. Účastníci museli nejprve písemně stvrdit souhlas, že do soutěže nastupují na vlastní nebezpečí a skutečně o zdraví některých borců šlo,ale nepředbíhejme.

Množství chilli bylo předkládáno o objemu fingerfood (polévková lžíce) na tzv. nosiči v podobě klobásky, chleba či zeleniny. V úvodních kolech se servírovaly pouze omáčky, obvzláště bych vypíchl 2. hořčičnou domácí omáčku o síle asi 15x větší než Tabasco. Moc mi chutnala, ale nevím, proč se mě po ní začaly třást prsty na rukou. S postupem času a po odpadnutí prvních labužníků se změnilo nekompromisně i téma pokrmů na čerstvě posekané chilli papričky ze zahrádky. Nutno podotknout, že papričky byly přinášeny v gumových rukavicích, zřejmě šlo o prevenci před spálením kůže. V této fázi už nekteří soutežící začali padat ze židlí, plazit se po zemi od stolu či rovnou přímo od plic chrlit papričky zpět do vodní nádrže za emotivního fandění a potlesku přísedících a asi 300fanoušků. Na finálové kolo si organizátoři nachystali extrakty z těch nejpálivějších papriček na světě. K třesu rukou se přidalo i motání hlavy, a tak jsem zdravým rozumem usoudil, že je čas nehrát si na hrdinu a vymotat se ze soutěžní zóny k (m)lékařům. Na netrénovaného borce jsem to dotáhl až do sedmého kola (999 000 SHU), což je slušný výsledek. Finále jsem přes mlhu před očima už neviděl, ale slibováno bylo chilli pálivější než obranný pepřový sprej..

Pro přestavu Tabasco obsahuje 3000SHU.

 

 

obr1.jpg obr2.jpg obr3.jpg obr4.jpg obr5.jpg obr6.jpg obr7.jpg