Železná Sparta zrezla

Nevzpomínám si už ani kdy jsem se naposledy opravdu radoval z fotbalové radosti na Letné. Je to prostě dávno a musel bych se snad vrátit, někam až do dětství, kdy hráči v rudém dresu byli pro mě polobozi a hrdinové. V té době po trávníku pobíhali borci jako Lumír Mistr, kdykoliv si na Lumíra vzpomenu, musím se smát, jak byl hravej s obrovským tahem na bránu a pohodovou povahou, nebo Sigi, borec co trefil všechno, ale musel u toho stát v malém vápně. Horňák, Novotný co obranu prostě zamkli. Frýdek co měl snad troje plíce, ale i další nejmenovaní co se k nim v průběhu času citlivě přidávali a společně vyhrávali co se dalo. Byly to zkrátka osobnosti a i když se prohrálo, druhej den se jelo od znova a vše se poctivě odmakalo. Ano, tahle Sparta mi dělala radost. Bylo mi asi 14 let. Střih, rok 2020, je mi skoro 40 a posledního borce, který mi dělal radost a napadá mě je Tomáš Rosický, jestli se nepletu, je tomu asi tak 20 let.

Jen z historie se, ale žít nedá a já se ptám po Sparťansku.. PROČ? Proč musím vzpomínat do tak vzdálené minulosti na momenty štěstí. Proč Sparta, ze sebe dělá fackovacího panáka, proč se navenek chová jak malé dítě, co neví co má dělat. Proč nic, tím opravdu myslím nic = od komunikace tiskového oddělení, záchody, architekturou, managementem, posilami, konceptem a  v neposlední řadě výkony fotbalistů nefunguje? Kdo mi odpoví, pan Křetinský? A je vůbec on opravdu odpovědný za všechen ten útlum a úpadek?

Nechci žít minulostí, rád bych aby moje Spartička oprášila svou zašlou slávu a ztracený lesk. Nechci už věřit, že s každým příchodem nového trenéra se něco zlepší, ne, trenérem 15ti letý úpadek, opravdu není. Nebudu vyjmenovávat jednotlivé problémy, takových rozborů jsem četl už spousty, jen mi dovolte jeden – koncept. Nevidím, žádný koncept, nebo rukopis managementu chcete-li. Za mě, už se ucho utrhlo, současná Sparta mi způsobuje tolik bolesti, že pro mne bude lepší jí už nefandit. Proč, Proč, Proč zůstávat ve vztahu, který nefunguje?

Prosím Sparto, pane Křetinský udělejte ze sebou něco, restart. Nebo naopak, nechte Spartu úplně zemřít a pak znovu vzkřísit, někým jiným.  Prosím.

Děkuju.