Festival otrlého diváka:Kino Aero se promění ve venkovský statek pro silnější povahy

Vraždícího muže s prasečí hlavou, pekelného japonského svazovače, krvežíznivé démony, bojovného liliputa, sexuchtivou Barbie, ale i očekávaný hollywoodský thriller Stokerovi korejského režiséra Parka Chan-wooka, to všechno představí Festival otrlého diváka v pražském kině Aero.

Již devátý ročník svérázné přehlídky filmové (ne)estetiky letos proběhne v Aeru od 5. do 10. března. Projekce 16 otrlých filmů, včetně jedné projekce „naslepo“, vyvrcholí závěrečnou nedělí 10. března, zasvěcenou hlavnímu tématu letošního ročníku, kterým je Venkov“. Výraznou složkou festivalu budou vedle samotných filmů také interaktivní zážitkové projekce, tematická výzdoba kina a další doprovodný program šitý všem otrlcům na míru.

Přehlídka tradičně nabídne jak starší filmy, tak více či méně očekávané filmové novinky z kategorie hororu, thrilleru, erotických filmů, béčkových titulů a dalších okrajových žánrů. Nově si na své přijdou také milovníci animovaných filmů. Výběr filmů pro přehlídku je výsledkem subjektivních preferencí hvězdného dramaturgického týmu ve složení David Čeněk, Jiří Flígl, Petr Šaroch a Antonín Tesař. Ten kritéria pro výběr shrnuje takto: „Vybíráme filmy, které se nám samotným líbí, a myslíme si, že se nebudou líbit každému. Naši dramaturgii drží pohromadě jednou svalnatou prackou El Santo a druhou chlupatou dlaní věrní diváci našeho pravidelného pornookénka, kterým letos nakoukneme až do dalekého Japonska.“ 

 

Více info: www.otrlydivak.cz