Lev Praha se po infarktovém závěru ujal vedení 2:1 ve finálové sérii KHL

F3: Úterý 22.4.2014, 19:00 (HC Lev Praha vs Metallurg Magnitogorsk)

Ten kdo dnes zavítal na třetí finálový duel do vysočanské O2 Arény rozhodně nezaváhal, ovšem tedy pokud očekával vypjatý duel, výbornou atmosféru a prolomení nějakého toho rekordu ligy. Domácí Lev Praha díky infarktovému závěru s vítězným koncem znovu tahá za průběžný delší konec ve finálové sérii s Metallurgem Magnitogorsk.

O první branku se již ve druhé minutě postaral domácí Sekáč. Následný brankový půst prolomil v závěru druhého dějství vyrovnávací brankou Mozjakin. Víru ve vítězství za vedoucí branku Azeveda z půle třetí třetiny překazil v 59. minutě ve hře bez brankáře Paré. Pouhých 24 vteřin před závěrečnou sirénou vstřelil vítěznou branku opět Azevedo. Domácí hráči si vychutnali ovace ve stoje od rekordní divácké kulisy v počtu 16 435 diváků.

Blesková vedoucí branka domácích

Dlouhé čekání na branku v letošním play-off utnul již ve 2. minutě domácí Sekáč, který se prosadil po objetí Košečkinovy branky. Mírně zaskočení hosté z rychlého vedení Lva se příliš nepouštěli do útoku a tak tempo hry diktovali spíše domácí. Metallurg se do větších šancí dostal až při vlastní přesilové hře, recept na Vehanena prozatím ale nenašel. Napětí mezi hráči se při vzájemných a častých potyčkách rapidně stupňovalo.  V 19. minutě se do jiskřivé debaty pustili parťáci z reprezentace, když domácí kapitán Novotný musel poučit o slušném chování Kováře, který si za svůj krosček na Vehanena vysloužil exkurzi na studenou lavici v boxu časoměřičů. Lev nesehrál přesilovou hru v závěru první třetiny vůbec špatně, další branku ale prozatím nepřidal.

Elitní útok Magnitogorsku není radno podceňovat

Ve druhé třetině pokračovala střelecká převaha domácích. Jen těsně vedle Košečkinovy klece protečoval kotouč Zackrisson. Velkou šanci musel likvidovat brankář hostů po individuální akci Sekáče, který se prokličkoval až před samotného Košečkina. Po delším tlaku domácích zahrozili hosté z přečíslení, na jehož konci stál Zaripov před osamoceným brankářem Lva. Ten si ale i tentokrát dokázal poradit s nepříjemným projektilem elitního střelce hostů. Neprůstřelnost finského brankáře hosté přeci jen odčarovali a to při přesilové hře v závěru druhé třetiny. První útok hostů využil početní výhodu bleskově po Mozjakinově nechytatelné dělovce z mezikruží.

Infarktový závěr vyzněl lépe pro domácí

Ve třetím dějství dále hrozila především první formace Magnitky, která se mohla hned v úvodu z hole Mozjakina radovat z druhé branky, Vehanen byl proti. Na druhé straně se vytáhl proti Azevedově dělovce z bezprostřední blízkosti také Košečkin. V 51. minutě se o druhou branku domácích postaral Azevedo, který střelou z mezikruží do protisměru hostujícího brankáře rozjásal zaplněnou O2 arénu. Tentýž střelec mohl vzápětí přidat další branku, tentokrát pálil pouze do brankáře Magnitky. Výborná atmosféra v závěrečných minutách gradovala za přispění diváků.

Nejprve se houpaly ocelobetonové nosníky tribun za dusotu a popěvu „kdo neskáče není čech“, následně vyprovázely za vítězstvím domácí borce mexické vlny. Euforii diváků z očekávaného vítězství v 59. minutě ukončil hostující Paré, který z dorážky vsítil vyrovnávací branku. Parta kolem kapitána Novotného se s prodloužením nechtěla smířit a rozhodně ne domácí Azevedo, který se pouhých 24 vteřin před závěrečnou sirénou dokázal trefit z pádu přímo do Košečkinovy branky. Za mohutného aplausu slavili domácí borci druhé vítězství ve finálové sérii, která bude pokračovat čtvrtým duelem již ve čtvrtek 24. dubna opět v 19 hodin.

F3: HC Lev Praha vs Metallurg Magnitogorsk – 3:2 (1:0 – 0:1 – 2:1)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – J. Birjukov, Antipin, S. Těreščenko, Chabarov, Malenkych, Lee, Ibragimov – Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin – Paré, Brent, Osala – Potěchin, Juňkov, Platonov – Kosov, Timkin, Malinovskij. Trenér: Mike Keenan

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O’Byrne, Gragnani, Nakládal, Jaakola – Azevedo, Novotný, Zackrisson – Thörnberg, Vrána, Sekáč – Řepík, Kapanen, Birner – Kubalík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen

Branky a nahrávky: 2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää) – 39. Mozjakin, 59. Paré (Mozjakin, Lee)

vyloučení: 5:4, využití: 1:1, diváci: 16 435, střely na branku: 36:20, stav série: 2:1