Real Madrid po roce znovu vyzve Schalke 04. Bude to tak jednoznačné jako loni?

Foto: ©Getty Images

Stejná fáze Ligy Mistrů, stejní soupeři. Před rokem byl tento souboj celkem jednoznačný, hned první zápas v Gelsenkirchenu rozhodl o postupujícím. Real zvítězil pohodlně 6:1 a z odvety udělal jen nutnost, kterou musejí hráči bílého baletu odehrát. I s náhradníky vyhrál druhý duel Real Madrid 3:1. Celkové skóre 9:2. Jednoznačné.

Real Madrid odehrál v evropských pohárech celkem 52 zápasů proti německým celkům, avšak až loni poprvé narazil na Schalke. Výhrou 6:1 se povedlo Realu jako úplně prvnímu celku vstřelit 6 gólu na hřišti soupeře ve vyřazovací fázi.

Schalke nemá navíc vůbec dobrou bilanci se španělskými celky. Dvě výhry z 15. Ve Španělsku vyhráli bílo-modří naposledy v sezóně 2005/2006, když vyhráli nad RCD Espanyolem 3:0. Nejdále v LM došlo Schalke v sezóně 2010/2011, v semifinále podlehlo Manchesteru United ve dvou zápasech 6:1.

Do jarní fáze Bundesligy vstoupilo Schalke z pátého místa, dnes je čtvrté a na první Bayern Mnichov ztrácí 18 bodů. O víkendu navíc prohrálo na hřišti Eintrachtu Frankfurt 1:0.

Od posledního zápasu ve skupinách LM odehrál Real Madrid 13 zápasů, s bilancí V9, R1 a P3. Bílý balet dokázal neprohrát 22 zápasů v řadě v období mezi 16 září a 20 prosincem. V poslední době ale neoplývají hráči Realu tou top formou, kterou se prezentovali koncem roku 2014. Vypadli ve čtvrtfinále španělského poháru s Atleticem Madrid a začátkem února si připsali se stejným soupeřem ostudnou prohru 4:0 v LaLize. Španělskou ligu ale stále vedou o bod před Barcelonou.

Zápas Schalke – Real Madrid můžete dnes sledovat na ČT4 od 20:20.

Prima Cool vysílá druhý dnešní duel FC Basilej – FC Porto od 20:15.

BK